Kolonie w Rozewiu – minęły niby sen…

Już czwarty raz Stowarzyszenie „W stronę słońca” zorganizowało kolonie dla swoich podopiecznych – 9 dni w Rozewiu nad morzem. Wyjazdy organizowane przez stowarzyszenie cieszą się bardzo dobrą opinią, dlatego chętnie przyłączają do nas przyjaciele naszych wychowanków oraz dzieci z całej gminy Karczew.

Co robiliśmy na koloniach?
To oczywiste, że w wakacje najważniejsza jest zabawa i integracja. Ponieważ kadra kolonijna to w 100% pedagodzy z krwi i kości, dlatego bez nauki nie mogło się obyć (przemyconej w formie różnych konkursów).

Teraz przejdźmy do konkretów. Nad morzem ulubioną formą zabawy były i są różne cuda, cudeńka z wykorzystaniem piasku, wody i innych darów przyrody. Kąpiel w morzu pod czujnym okiem ratownika – oczywiście była. Dzieci pływały też w eleganckim Aquaparku w pobliskim hotelu. Była też jazda konna w siodle i przejażdżka wozem po Jastrzębiej Górze.

Nie mogło nas nie być w pobliskiej latarni morskiej i Muzeum Latarni Morskich. Odwiedziliśmy też wspaniałe Oceanarium . Zorganizowaliśmy trzy konkursy z nagrodami: konkurs rzeźb z pisaku, konkurs piosenki kolonijnej i konkurs pt. „Jacy jesteśmy”. Wszystkie konkursy miały za zadanie integrację kolonistów, dlatego miały formę grupową. Oczywiście jak kolonie to… dyskoteki i ognisko. A na pożegnalnej dyskotece rozdaliśmy mnóstwo nagród i uczyliśmy się przeboju Anny Jantar „Ostatni dzień w Barcelonie” (zmieniając słowa „Ostatni dzień na koloniach). Silne, radosne głosy naszych kolonistów mieszały się z szumem fal, wychowawcom kręciły się w oczach łzy, pojawiła się też gęsia skórka.

Czy był to udany wyjazd? Odpowiedź jest oczywista, biorąc pod uwagę zrealizowany plan i fakt, że do morza mieliśmy 5-6 min drogi, a plażę można nazwać prywatną, bo byliśmy tam prawie sami……
Czegoś trzeba więcej…? Może trochę więcej słońca…

Termin na przyszły rok mamy już zarezerwowany.
Kolonijną przygodę zawdzięczamy p. Kasi Witak – kierownikowi MGOPS w Karczewie, która zauważyła w naszym Stowarzyszeniu „W stronę słońca” potencjał organizatorów wypoczynku. Dziękujemy!!!

więcej zdjęć na: https://drive.google.com/drive/folders/0B5hkyYHOtzFFc2N0NTV5MExBUnc