Stow. „W stronę słońca” – organizatorem kolonii MAZURY 2016

Po raz czwarty nasze stowarzyszenie wystąpiło jako organizator letniego wypoczynku dla swoich podopiecznych oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Karczewie.

Uczestnicy kolonii przez 9 dni mogli wspaniale wypoczywać na Mazurach w ośrodku wypoczynkowym Ostrów Pieckowski i był to znakomity czas zabawy, sportu, integracji oraz oczywiście nauki i wychowania.

Ośrodek, w którym byliśmy położony jest na skraju Mazurskiego Parku Krajobrazowego oraz Puszczy Piskiej nad jeziorem Wągiel (woda zakwalifikowana jest do I klasy czystości). Miejsce jest naprawdę urocze i dzięki temu wszyscy zakochaliśmy się w Mazurach. Ponieważ pogoda nam sprzyjała dzieci codziennie kąpały się pod czujnym okiem ratownika w jeziorze. Mieliśmy też do dyspozycji rowery wodne i kajaki, z których korzystaliśmy do woli.
Dzieci od rana uprawiały sport: grały w piłkę nożną i siatkową, ponieważ przed naszym budynkiem były boiska, plac zabaw i stół do ping-ponga i ogromny pięknie zagospodarowany i bezpieczny teren.

Muszę też pochwalić panie kucharki, które dogadzały gościom w sposób wyjątkowy. Wszystko było pyszne (w ogromnych nie wydzielonych ilościach). Dzieci jadły ile chciały i co chciały, ponieważ wybór dań był niespotykany jak na koloniach. Chwaląc zorganizowane przez stowarzyszenie kolonie muszę podkreślić, że pokoje, w których mieszkaliśmy były jasne, słoneczne, świeżo wymalowane, z nowiutkimi materacami i mięciutką pachnącą pościelą.

Na wyjeździe nie brakowało różnych atrakcji:
– Płynęliśmy statkiem po jeziorze ŚNIARDWY, zwanym „mazurskim morzem”
– Byliśmy w Instytucie Parazytologii, gdzie widzieliśmy żyjące na wolności różne gatunki zwierząt jeleniowatych, zwiedzaliśmy muzeum i oglądaliśmy piękną przyrodniczą prezentację
– Spacerowaliśmy wraz z przewodnikiem po Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie (ma rangę zoo)
– Zwiedziliśmy Mrągowo i Mikołajki
– Mieliśmy dyskotekę i ognisko z pieczeniem kiełbasek

Na koniec dzieci, które wzorowo przestrzegały regulaminu kolonisty, pojechały w nagrodę na basen do Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.
Podczas pożegnalnego ogniska rozstrzygnięto konkurs czystości i konkurs piaskowych budowli (wręczono słodkie nagrody). Podsumowując nasz wyjazd mogę stwierdzić, że było wspaniale i pragniemy wrócić tam za rok.

Organizator i kierownik kolonii – Marzena Kondej

dsc_0013

dsc_0019

dsc_0119

dsc_0125

img_20160717_163345